Картини з рослин — Ошiбана

«Багато квітів - але лише мистецтво може вплести їх у вінок» (c) Гете.

Ще в 16 столітті англійський мініатюрист і ювелір Ніколас Хілліард якось зауважив: «Якби гідні люди знали, яку насолоду дарує це заняття, як відганяє воно меланхолію, допомагає уникнути чорних думок, позбавляє від горя і печалі, виліковує гнів і наповнює час, вони б ніколи не кинули б його, не досягши повного задоволення». Хоча між цими одкровеннями талановитого англійця і сьогоднішнім днем ​​5 століть, з ним погоджуються захоплені люди, незалежно від жанру їх діяльності.

І все ж, ці рядки, як на мене, найкращим чином підходять саме для такого дивного мистецтва, як пресована флористика, або, кажучи японською, - «ошибана» ( «оши» - тиснути, «бана» - квітка). Суть її полягає в тому, що, збираючи і засушуючи під пресом рослини, пыд час наклеювання їх на основу, автор створює пласке зображення, подібне живопису. Матеріал, з яким працюють художники ошибани, дійсно, вимагає особливої (ювелірної) майстерності - акуратності, витонченості, смаку. Хороший флорист не просто з повагою ставиться до рослин, він бере їх в компаньйони, вміє з ними «домовлятися», бачачи прекрасне в простому і чудо в звичайному. Тут привертає саме нетрадиційність матеріалу, можливість проявити фантазію. До того ж, на відміну від будь-якого іншого виду мистецтва, флористика не вимагає великих матеріальних витрат: золота соломка, засушена квітка, травинка, листок, тополиний пух, кора дерев, мох, висушена шкірка банану, бронзове лушпиння цибулі, перламутр лушпиння часнику, листя качанів кукурудзи, мереживні «скелетики» осіннього листя - все це для флориста «фарби» і «пензлик». Слава Богу, не треба мати багато грошей, щоб піти в ліс або парк. Природа - найбагатша майстерня для творчості - вона сама відкриє вам свої таємниці, створить умови для творчого пошуку і самовдосконалення.

Всім, хто небайдужий до краси, кого вабить чарівний світ флористики-ошибани, хто бажає знайти свій душевний притулок біля такого дивовижного мистецтва - мій сайт.

Ваша Тетяна Бердник.